У Житомирі відбулося відкрите обговорення «Підприємці – агенти змін», ініційоване громадською платформою «RE:СТАРТ»

2 лютого 2018 року у Житомирі відбулося відкрите обговорення на тему «Підприємці – агенти змін», ініціаторами якого виступили нещодавно створена громадська організація «RE:Старт» з Києва та її житомирські партнери – БФ «Фонд громади Житомира» та ГО «Союз переселенців «Мир на долоні».

Оксана ЧепижкоЗа словами громадської діячки Оксани Чепіжко з ГО «RE:Старт», тема дискусії була обрана не випадково: «Як підприємниця зі стажем може сказати: саме малий та середній бізнес здатен вивести нашу економіку зі стагнації. Так було у багатьох країнах світу. Так може бути і в Україні».

Утім, завдання нової громадської організації ширші. Її засновники вважають, що Україні варто дотримуватися цілей сталого розвитку і звіряти з ними всі державні рішення.

«Сталий розвиток – це людина, економіка та екологія. А головний принцип – «не нашкодь!» Тобто, якщо ми зараз щось змінюємо у медицині, потрібно розуміти, чим це обернеться для простої людини завтра, через рік, через десять років… І так – у будь-якій сфері», – каже співзасновниця ГО «RE:Старт» Катерина Назимко.

Рестарт Житомир

Для того, щоб реформи нарешті пішли туди, куди треба, потрібна активна участь громадянського суспільства, причому – як незалежної сили, а не чергової «ради» при якомусь міністерстві.

Активісти усвідомлюють, що це – довгий шлях. У Житомирі вони вирішили приділити особливу увагу соціальному підприємництву.

На початку заходу про свій досвід відкриття суспільно корисного бізнесу розповіли Ірина Маренкова, засновниця Корисної ресторації «Це Щось» та Вікторія Хромова, переселенка з Луганську, яка започаткувала англомовний клуб «Джінджер».

Жанна Соловйова з «Фонду громади Житомира» презентувала спеціальні грантові програми для підприємців-початківців, а координатор «Альянсу організацій переселенців України» Геннадій Нікіша спробував узагальнити ті проблеми, з якими стикаються бізнесмени-переселенці.

«Чому саме переселенці? Я сама з Донецьку і добре розумію, наскільки важко втратити все і почати власну справу з нуля на новому місці. Тому історії успіху переселенців – найбільше надихають. Розраховую, що «RE:Старт» допоможе змінити державну політику відносно внутрішньо переміщених осіб. Ці люди й без того подолали багато перешкод – не потрібно створювати для них додаткові», – переконана Оксана Чепіжко.

Вона сподівається, що вже невдовзі «RE:Старт» «виросте» до всеукраїнської платформи для обміну досвідом та співпраці соціальних підприємців.

«Чим більше буде таких зустрічей, тим чіткіше ми сформулюємо наші до вимоги до влади. І тим більше шансів, що вона до нас прислухається», – каже громадська діячка, співзасновниця ГО «RE:Старт».

Про важливість комунікації влади та підприємців наголосив також присутній на зустрічі екс-директор департаменту бюджетів та фінансів Житомирської міської ради Сергій Гаращук.

«Людський потенціал в нас є, і ресурсів достатньо, але яким чином скомбінувати це все для отримання позитивного результату, відповідно тільки з суспільством можна зрозуміти. В такій дискусії, в такому діалозі можна визначити, а що саме треба робити. Оскільки якщо буде влада сама це робити, то це не дасть результату, ми це вже проходили. Тільки спільними зусиллями влада – громада – бізнес можна отримати дійсно результат», – зазначив фінансист.

З метою підтримки малого та середнього бізнесу незабаром в місті буде створений інноваційний бізнес-інкубатор. Про це розповів директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Борис Пахолюк. Він переконаний, що це якраз та інституція, яка на сьогодні потрібна і місту, і бізнесу.

«В суспільстві є велика потреба на об’єднання. Ми розуміємо проблеми, проблеми регіонів практично однакові, і я розумію, що шляхом об’єднання може виникнути така сила, яка виштовхне нашу країну в сталий розвиток, де головним буде людина, і де буде враховуватися і економічні складові, і екологія. Це те, до чого ми маємо прагнути», – підсумувала Оксана Чепіжко.

Оксана Чепіжко

Рупор Житомира

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *